+ 48 698 157 159                                 sklep@hazeldesign.pl             

Stoły drewniane z metalowymi nogami do jadalni lub salonu. Sklep internetowy Hazeldesign.pl
46.jpg

Stoły drewniane z metalowymi nogami do jadalni lub salonu

Przy stole dawniej zawierano pakty i rozejmy lub planowano wojny. Król Artur miał rycerzy okrągłego stołu, a sam kształt mebla zwracał uwagę na znaczenie równości i braterstwa. Stół do dzisiaj jest symbolem domu i ogniska domowego. Tradycją w polskich rodzinach jest przyjmowanie gości przy stole uginającym się od różnych pyszności. Siedząc przy nim toczymy rozmowy o codzienności i o sprawach wyjątkowych.

Dlatego wybór odpowiedniego stołu jest niezwykle istotny. Ważna jest tu jakość, ale też piękno mebla. Ergonomia użytkowania to kolejny czynnik, który nie powinien być lekceważony. Przyjmuje się, że idealna wysokość stołu powinna się wahać od 75 cm do 78 cm. Surowce z jakich został wykonany stół powinny być szlachetne, tak aby ten wyjątkowy element wyposażenia każdego domu przetrwał jak najwięcej rodzinnych wydarzeń!

Prostokątny stół drewniany - Imponujący Maddox

Prostokątny stół holenderskiej marki Richmond ucieszy oko nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego kształt to niezwykle uniwersalna propozycja dla osób urządzających swoją jadalnię. 

Drewniany blat  z postarzanego drewna wiązowego prezentuje się genialnie w każdym skandynawskim lub industrialnym wnętrzu. Okucia oraz nogi ze stali nierdzewnej zapewnią komfort użytkowania na długie lata. Przy tak dużym stole z powodzeniem zorganizujesz niejedną domową uroczystość. Zaletą takiego modelu jest również dowolność umieszczenia go w jakimkolwiek miejscu w pomieszczeniu.

Ergonomiczny blat doskonale nada się także na tymczasowe miejsce do pracy w domu. Dzieci przed obiadem będą przy nim odrabiać lekcje a Ty przygotowując posiłki możesz od czasu do czasu zerkać na ich postępy!

Owalny, okrągły stół drewniany - Dostojny Herringbone

Owalny kształt stołu Herringbone kojarzy się z klasyczną elegancją. Jednak przy bliższym poznaniu, od razu można zauważyć doskonale przemyślaną fuzję pomiędzy tradycyjnym szykiem a nowoczesną formą!  Niezwykle ciekawy drewniany blat wykonany z postarzanego drewna dębowego natychmiast zwraca uwagę, zwłaszcza dzięki deskom ułożonym w jodełkę.

Zbyt dużą powściągliwością byłoby, gdyby zabrakło kilku słów o czarnych, metalowych nogach mebla. Stół będzie się wspaniale prezentował w industrialnie urządzonych loftach, co więcej miłośnicy skandynawskiego stylu również bez zbędnych trudności dopasują ten model do swojej jadalni.

Okrągły stół drewniany, nowoczesny - Szlachetny Bodhi

Okrągły stół Bodhi może zająć tylko jedno słuszne miejsce w Twoim domu. Jego idealny kształt wymusza pozycję w samym centrum i dobrze, bo zasługuje na to. Ważnym aspektem okrągłego stołu jest fakt, że żaden domownik czy gość nie poczuje się urażony wskazanym mu miejscem. Przy tym modelu każde miejsce jest równoważne. Pomyśl ile czasu zaoszczędzisz odkąd nie musisz się głowić podczas kolejnej uroczystości gdzie powinien usiąść wujek Stefan i oczywiście ukochana Teściowa. Kolejną niewątpliwą zaletą kształtu modelu Bodhi, jest łatwość oświetlenia go. Wystarczy jedna lampa powieszona nad centrum blatu.

Skoro mowa o blacie, drewniane stoły mają w sobie niewątpliwy urok. Taki wygląd kojarzy się z trwałością mebla. Metalowe nogi natomiast wspaniale kontrastują z płytą blatu, nadając modelowi modnego industrialnego zacięcia. Jeśli w domu mieszkają dzieci warto zwrócić uwagę na fakt, iż okrągły stół jest bezpieczny dla najmniejszych mieszkańców domu.

Zawsze warto minimalizować ryzyko wpadnięcia na ostry kant, co przecież zawsze może się zdarzyć przy beztroskiej zabawie. Co istotne znaną nie od dziś prawdą jest, że przy takim kształcie blatu pomieścimy więcej osób, co dla gościnnych gospodarzy jest na pewno przydatną cechą!

Teraz to przed Tobą stoi wybór przy jakim stole będą toczyć się wszystkie domowe przygody Twojej rodziny i przyjaciół!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl