+ 48 698 157 159                                 sklep@hazeldesign.pl             

Nowoczesne sofy i kanapy z funkcją spania. Sofy rozkładane z pojemnikiem na pościel - Salon meblowy Kielce

Bardzo popularne były w poprzednim stuleciu, równie popularne są obecnie.Mówiono o nich niegdyś amerykański czy wersalki, w dzisiejszych czasach noszą nowoczesną nazwę "sofa z funkcją spania".

Chociaż mogą przypominać ludziom poprzedni ustrój polityczny, a nawet obecne trendy w wystroju wnętrz, należy przyznać, że są bardzo funkcjonalne, a nierzadko w mieszkaniach są nam niezbędne.

Co powinno być dla nas najważniejsze podczas kupowania sofy z funkcją spania?

Nikogo nie zaskoczymy pisząc, że najbardziej komfortowy sen to taki, podczas którego towarzyszył nam niezawodny materac i bardzo wygodne łóżko. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zakup łóżka jest dla nas nieosiągalny. Czasami mamy za małe mieszkanie lub pokój, aby je wstawić. Masz małą kawalerkę, wynajmujesz niewielki pokój? W jednej przestrzeni spędzasz zarówno czas w ciągu dnia i noc? Zdarza Ci się, że organizując imprezę, kilkoro znajomych decyduje się na zostanie u Ciebie na noc ze względu na problemy z transportem powrotnym? Doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest sofa w salonie. Jest jednak pewien warunek - musi być rozkładana. Decyzja jest zatem łatwa - kupujemy sofę. Jak podjąć dobrą i przyszłościową decyzję?


fot: SOFA TOPIC - 3 OS. Z FUNKCJĄ SPANIA

Sofy dwuosobowe lub trzyosobowe z funkcją spania, a wygoda

Proste rzeczy i informacje są często bardzo istotne i najbardziej trafne - musi być wygodnie. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ odpowiednia sofa do naszego salonu, na której będziemy jednocześnie odpoczywać oraz spać, nie zawsze musi łączyć ze sobą te dwie funkcje. To zadanie jest nierzadko trudniejsze, niż nam się wydaje. Dobrze się nad tym zastanówmy i przemyślmy sprawę.

Odpowiedzmy na bardzo ważne pytanie: czy powinniśmy iść w takiej sytuacji na kompromis? Czy będziemy wykorzystywać ją do spania dostatecznie często? W przypadku, gdy będzie służyć naszym gościom i ktoś będzie spędzał na niej jedną weekendową noc w miesiącu, postarajmy się, aby była odpowiednia dla naszego wzrostu. Sprawdźmy, czy oparcie jest solidne i zwróćmy jednak głównie uwagę na wygodny odpoczynek w pozycji siedzącej, nie zwracajmy aż tak mocno uwagi na odpoczynek w formie leżącej.

Sofa z funkcją spania - Kielce

Jeśli planujemy spędzać na sofie każdą noc zadbajmy o to, aby materac był odpowiednio twardy. Za tę cechę odpowiedzialne jest jego wypełnienie. W przypadku sof rozkładanych zazwyczaj mamy do czynienia z czterema elementami, które stanowią o sprężystości: sprężyny faliste, bonnelowe lub kieszeniowe oraz elastyczne taśmy siedziskowe. Postarajmy się zdobyć od sprzedawcy informację o wypełnieniu materaca, a także jego ewentualne odkształcenia. Jeżeli Twoja sofa będzie Ci służyć głównie do spania, powinieneś zadbać o to, aby była dostatecznie twarda. Jeśli jej powierzchnia będzie miękka oraz będzie się zapadać, Twój sen nie będzie komfortowy. Najbardziej optymalnym wyborem będą materace ze sprężynami kieszeniowymi. Są one standardowe w przypadku materacy w łózkach do spania. Ich odpowiednia sprężystość punktowa to idealne rozwiązanie dla kręgosłupa, który potrzebuje odpoczynku.

fot: SOFA NAROŻNA ATLANTICA

Sofy rozkładane - Kielce

Zadbajmy o to, aby sofa wygodnie się rozkładała i czy ten proces nie zajmuje zbyt wiele czasu. Podnoszenie całego mebla na pewno nie byłoby dobrym rozwiązaniem chwilę przed pójściem spać. Odpowiedz sobie na pytanie, czy z tą czynnością będzie w stanie poradzić sobie osoba starsza lub małe dziecko? Standardowy system "klik-klak" używany w wersalkach jest bardzo wygodny, rzadko się psuje i łatwo z niego korzystać. Typów rozkładania wersalek czy sof jest przynajmniej parę, a każdy z nich ma swoje zalety i odpowiednie przeznaczenie.

Osobom, które do spania wolą wybierać twardsze materace, bez wątpienia spodoba się funkcja typu DL, która oznacza szeroką i stabilną powierzchnię do spania. Cena tego systemu jest zazwyczaj dosyć przystępna. Dla osób, które cenią sobie komfort, najlepsze będą modele, które wykorzystując bardzo gruby i szeroki materac z pianki wysokoelastycznej, zapewniają komfort najwyższej jakości.Poza tym mebel po rozłożeniu jest na tyle wysoki, że możemy wstawać w bardzo wygodnej pozycji nie obciążając przy tym naszego kręgosłupa.

Załamania są bezpośrednio powiązane z systemem rozkładania. Sposób, w jaki połączone są części siedziska i oparcia, ma wpływ na wygodę i komfort naszych pleców. Zwróćmy uwagę na to, czy nie będziemy spadać do dołka, a także czy łączenie materiału, czyli szew nie będzie za mocno wyczuwalny.

Staraj się nie ślizgać

Bardzo istotna w tym zakresie jest również jakość materiału. Postarajmy się wybrać odpowiednie obicie: szorstkie, a może miękkie, odpowiednie do prania bądź nie. Bez wątpienia - skórzana tapicerka wygląda bardzo elegancko, a wieczór spędzony na takiej sofie jest zawsze przyjemny. Ale czy jest odpowiednim obiciem do spania? Bardzo łatwo można się w nocy zsunąć z śliskiej kanapy na podłogę.

Staraj się dbać o porządek

Rozkładana sofa posiada również kilka istotnych elementów, które wygrywają w starciu ze standardowymi łóżkami: nie będziemy martwić się o to, gdzie przechować pościel. Praktycznie w każdym rozkładanym modelu jest bardzo pojemna skrzynia. Pomieści kołdry, nawleczki i poduszki, ale bez problemu będziemy mogli schować tam wiele innych, niepotrzebnych w danej chwili, przedmiotów.

Co należy zrobić najpierw w przypadku wyboru sofy z funkcją spania? Po pierwsze zastanówmy się, jak często będziemy jej używać. Jeśli będzie to stosunkowo często - postarajmy się dobrać stabilny i wygodny mebel.

Zapraszamy do naszego sklepu hazeldesign.pl. Znajdziesz tutaj różnego rodzaju nowoczesne kanapy i sofy rozkładane dwuosobowe, trzyosobowe z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Wybierz coś dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl