+ 48 698 157 159                                 sklep@hazeldesign.pl             

Stylowe meble tapicerowane do małego pokoju i dużego salonu

Urządzanie mieszkania - rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w pokoju niewielkich rozmiarów, jak też w obszernym salonie

Meble tapicerowane najczęściej spotykane są w salonach. Z powodzeniem wykorzystać można je jednak w innych pomieszczeniach - sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Właściwy dobór takich mebli pozwoli na stworzenie przytulnej atmosfery i zapewni komfort całej rodzinie. W jaki sposób najlepiej dobrać meble tapicerowane do różnorodnych pomieszczeń mieszkania? Dziś odpowiemy na to pytanie.

Meble tapicerowane - Kielce

Urządzenie pomieszczenia o niewielkim rozmiarze bywa niełatwym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli chcemy stworzyć przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i atrakcyjną. Ważne, aby podczas doboru mebli kierować się umiarem. Masywne meble nawet w małej ilości optycznie zmniejszą pokój i nadadzą mu zbyt formalnego charakteru.

Zanim przystąpimy do zakupów, zastanówmy się, jaką funkcję spełniać ma dane pomieszczenie. Urządzając sypialnię, zacznijmy od doboru łóżka i jego właściwego ustawienia. Dopiero po tym kroku zastanówmy się, gdzie ustawić meble tapicerowane. W wielu przypadkach wystarczającym dodatkiem będzie komfortowy fotel o niewielkich rozmiarach - pozwoli na wygodne nakarmienie dziecka lub na chwilę relaksu nad ulubioną książką. Jeśli mamy nieco więcej miejsca, w pobliżu możemy ustawić też pufę.

Jeśli planujemy urządzić pokój wielofunkcyjny, możemy pozwolić sobie na więcej dodatków. Cały czas powinniśmy jednak pamiętać, aby dopierać meble, które zajmą jak najmniej miejsca. Warto rozważyć taką opcję jak narożnik tapicerowany, pełniący rolę sofy i łóżka (jego skrzynię wykorzystać można jako schowek).

Wskazówka

Wyposażając niewielkie pomieszczenia zadbajmy o to, żeby mniejsze meble ustawić diagonalnie, a większe równolegle do ściany. To sprawi, że pokój wydawać się będzie bardziej przestronny.

Jak dobrać meble tapicerowane, jeśli do dyspozycji mamy duży salon?

Urządzając pomieszczenia o dużych rozmiarach, warto zadbać o to, aby nadać im przytulnego, domowego klimatu. Meble tapicerowane powinny być tak dobrane, żeby w pokoju łatwo było dostrzec poszczególne strefy.

Większy salon wiązać się może z większymi wydatkami. Ale czy to konieczne? Nie trzeba dużego budżetu, aby nawet obszerny pokój zmienić w przytulne pomieszczenie, w którym chętnie przebywać będzie twoja rodzina. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie wybór zestawu wypoczynkowego, na który składa się potężna sofa oraz para foteli. W przypadku naprawdę dużego salonu, dobrym pomysłem może być kupno dwóch sof.

Wskazówka

Do obszernego salonu postaraj się wybrać komplet mebli. Mieszanie kilku estetyk często nie sprawdza się w dużych przestrzeniach

Również w tym przypadku ograniczony budżet wcale nie musi oznaczać, że nasz salon nie będzie prezentował się atrakcyjnie. Ekonomiczne okazać się może kupienie dużego narożnika. Z jego pomocą możemy stworzyć tzw. wyspę komfortu; wystarczy, że mebel ustawimy na środku pokoju. Dobierając do tego rozwiązania kilka elementów o mniejszym rozmiarze (mogą być nimi np. pufy), stworzymy komfortową strefę relaksu i zamaskujemy pustą przestrzeń.

Powyższe przykłady pokazują, że niezależnie od tego, jakim rozmiarem pokoju dysponujemy, możemy stworzyć wygodne pomieszczenie. Nie ma znaczenia, czy urządzamy mały pokój, czy duży salon - pamiętając o tych kilku wskazówkach staniesz się posiadaczem mieszkania, w których funkcjonalność harmonijnie będzie współgrać z estetyką. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl